Business English czyli poluzuj krawat

07 June 2018
Angielski Biznesowy Ciekawie i Przyjemnie - Zainwestuj w Siebie!

business englishKursy języka angielskiego biznesowego często są postrzegane jako nudne, poważne i naszpikowane formalnym, specjalistycznym słownictwem. A tymczasem znajomość elementów języka biznesowego stała się prawdziwym atutem w środowisku korporacyjnym i biznesowym.

Czasem sama znajomość języka obcego nie zawsze jest już dziś atutem, bezcennymi mogą okazać się wiadomości z dziedziny kultury czy też savoir-vivr’u biznesowego. Nie jestem pracodawcą, ale wiem że mój szef zwrócił uwagę na certyfikat biznesowy, który mu pokazałam i go docenił, zakładam też że większość pracodawców również zwraca uwagę lub też wymaga od swoich pracowników językowo-branżowych dokumentów. Dlatego z pewnością warto poszukać rozwiązania, które pomoże nam rozwinąć znajomość Business English w przyjemnej i ciekawej formie.

Czym jest angielski biznesowy?

Co właściwie kryje się pod pojęciem język angielski biznesowy? Brzmi tak poważnie i fachowo, prawda? Czy to jakiś język z innej planety, trudniejszy niż sam ,,normalny i szkolny” angielski? Uwaga, odpowiedz jest prosta i może zaskoczyć. Język angielski biznesowy nie różni się ani gramatyką ani strukturami leksykalnymi od ,,zwykłego” języka angielskiego, wzbogacony jest tylko o słownictwo i zagadnienia ze środowiska korporacyjnego. Jeśli już miałeś do czynienia ze ,,szkolnym angielskim’’ to ten kurs rozszerzy Twoją wiedzę o przydatne techniki do prowadzenia negocjacji, prezentacji, rozmowy telefonicznej czy też pisania korespondencji elektronicznej. To wszystko służy temu aby ułatwić pracę pracownika w biurze oraz dać mu poczucie komfortu w sytuacjach wymagających kontaktu z klientem zagranicznym. Po co się stresować, pocić będąc odzianym w czarno-biały strój na spotkaniu firmowym (przestrzegając oczywiście dress code’u), skoro można swobodnie i profesjonalnie podejść do tematu uczęszczając na kurs języka biznesowego i zdobyć branżową wiedzę.

Poluzuj krawat! 

Zajęcia z języka biznesowego wydają się monotonne i takie oficjalne, prawda? Nic bardziej mylnego! Chyba jeszcze nie próbowałeś drogi kursancie lub kursantko zajęć z Szybkiego Angielskiego w Pracy. Atmosfera na zajęciach odbiega od atmosfery pracy w biurze, możesz poluzować krawat lub zdjąć pod stołem szpilki, gdyż poprzez gry językowe stawiające nacisk na komunikację świetnie wyćwiczysz zagadnienia językowe w kontekście biznesowym dobrze się przy tym bawiąc raz w tygodniu. Bawiąc? O matko, a dlaczego nie!? Kto powiedziała ze nauka ma być oficjalna jak spotkanie z klientem. Nauka języka ma być przyjemnością a nie formalnością, ma być też przygodą, która spowoduje u Ciebie pewność siebie w każdej oficjalnej sytuacji biznesowej.

Jeśli chcesz zobaczyć jak można doskonalić język angielski biznesowy, korporacyjny w przyjemnej i ciekawej formie zadzwoń i zapisz się na darmową prezentację kursu Szybki Angielski w Pracy.

Autor: Anna Stebnicka

business english