Skuteczna metoda nauki angielskiego

24 July 2018
O Metodzie Colina Rose - Skuteczna Nauka Języka Angielskiego

O metodzie colina roseZapewne chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej o naszej metodzie nauczania angielskiego? Oto kilka podstawowych faktów:

Jej twórca, Colin Rose, to psycholog, który w swej pracy skoncentrował nad badaniami nad procesami uczenia się i przyswajania sobie nowej wiedzy przez ludzi. Punkt wyjścia do jej opracowania stanowiła dla niego dwie koncepcje. Rogera Sperry o odmiennym sposobie funkcjonowania dwóch półkul naszego mózgu (otrzymał za nią Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za rok 1981) oraz Howarda Gardenra, uczonego z Uniwersytetu Harvarda, o inteligencjach wielorakich.

Na czym polega nauka metodą Colina Rose?

To punkt wyjścia, a jak to wygląda w praktyce? Dynamicznie, szybko i bezstresowo. W trakcie zajęć angażujemy wszystkie Twoje zmysły. To upodobnia je do sytuacji, gdy przyswajałeś sobie język ojczysty będąc dzieckiem – nie wkuwałeś wtedy słówek na pamięć ani nie powtarzałeś regułek gramatycznych za nauczycielem, umiejętność posługiwania się językiem przychodziła niejako sama, naturalnie. Z całą odpowiedzialnością zatem możemy stwierdzić, że nasza metoda jest pierwszą na świecie, która w centrum stawia potrzeby ucznia, a nie szkoły, która za jej pomocą naucza.

Organizacja zajęć i efekty

Jeżeli chodzi o stronę organizacyjną, to spotykamy się raz w tygodniu na 1-godzinną sesję w niewielkiej grupie. Do tego dochodzą 2-4 godziny w tygodniu, które poświęcasz na indywidualną naukę drogą internetową. A efekty? Po 6 miesiącach będziesz posługiwał się angielskim w mowie i piśmie na poziomie B1. Startując od zera tradycyjnymi metodami musiałbyś się uczyć 3 lata, aby go osiągnąć. Wśród osób, firm i instytucji, które korzystały z nauczania metodą Colina Rose są m.in.: Ewa Minge, Anna Popek, Dorota Gardias, Łukasz Zagrobelny, Sebastian Karpiel-Bułecka, Katarzyna Cerekwicka, Paulina Papierska, Krzysztof „Jankes” Jankowski (speaker w radiu Eska), Komenda Główna Policji, Biuro Ochrony Rządu, Kancelaria Prezydenta RPW.

Szybka nauka angielskiego