Rozmowa Kwalifikacyjna Po Angielsku

11 March 2018
Rozmowa o Pracę po Angielsku - Angielski w Pracy

Przygotowujesz się do rozmowy o pracę i wiesz lub przewidujesz, że część interview odbędzie się po angielsku? Twój angielski jest niezły, dobry, lub bardzo dobry, ale obawiasz się, że zje Cię stres? Chcesz wypaść jak najlepiej, używać imponujących słów i długich, złożonych zdań, w których zastosujesz cztery czasy gramatyczne. Niepotrzebnie. Rozmowa o pracę to nie matura ustna z języka angielskiego.

Buduj proste, krótkie, ale angielskie :-) zdania

Najważniejsze co musimy zrobić to przekazać informację, o którą prosi nas rekruter. Jeśli czujesz, że trema zablokowała dostęp do tych najlepszych słówek i czasów w Twojej pamięci, odpowiedz prostym angielskim, bez fajerwerków. Jeśli będziesz przez kilka minut nerwowo szukał w pamięci tych idealnych zwrotów, rekruter zobaczy jedynie, że nie przekazałeś sprawnie informacji. Perfekcjonizm bywa mało praktyczny.

Bądź sobą

W internecie roi się od przykładowych pytań i odpowiedzi, które padają podczas interview. Nie warto uczyć się ich na pamięć i recytować, choćby nie wiem jak dobrze brzmiały. Po pierwsze rekruterzy też znają je na pamięć. Gdy zapytają Cię o Twoje słabości, nie odpowiadaj, że jesteś perfekcjonistą i przykładasz nadmierną wagę do szczegółów, ale można to przekuć na zaletę. Oni słyszeli tę kwestię od wielu kandydatów przed Tobą. Staraj się udzielać autentycznych, własnych odpowiedzi. Właśnie takie cenią pracodawcy.

Ucz się całych zwrotów

Nie wkuwaj pojedyńczych angielskich słówek, które mogą Ci się przydać. Spróbuj uczyć się całych zwotów, ucz się słówek w zdaniach, które dadzą tym słówkom "życie" czyli kontekst. Wymów je wielokrotnie na głos, a najlepiej nagraj korzystając z dyktafonu w telefonie i odsłuchaj kilkakrotnie w wolnych chwilach.

Zrób sobie rozgrzewkę

Namów kolegę, aby porozmawiał z Tobą po angielsku raz lub dwa, zwłaszcza na krótko przed interview, to będzie dobra rozgrzewka i pozwoli Ci się rozluźnić. Obejrzyj zabawny film / serial lub pograj na Babadum.com, aby przypomnieć sobie, że angielski to dobra zabawa. Na kursach Szybki angielski Metodą Colina Rose kursanci często przeprowadzają między sobą próbne interview w przyjaznej atmosferze, a same kursy obfitują w zwroty potrzebne w sytuacjach zawodowych. Szczególnie przydatny może się okazać kurs Szybki Angielski w Pracy 1.1, to angielski biznesowy w bardzo praktycznej formie. Nasi kursanci utrwalają zwroty i zdania typowe dla środowiska pracy, najpiew podczas samodzielnej nauki na platfomie Szybki Angielski a następnie ćwiczą te zwroty na zajęciach z trenerem językowym. Taki system nauki pomaga tak dobrze utrwalić przydatne zwroty, że nawet w stresujących okolicznościach nasz angielski będzie brzmiał ładnie i naturalnie. A jeśli boisz się, że możesz popełniać błędy językowe, pamiętaj, że angielski to narzędzie, które ma Ci posłużyć do zdobycia fajnej pracy, a nie dzieło sztuki, które musi być perfekcyjne. Good luck!

autor: Agnieszka Bożek

nauka języka angielskiego